Pielęgnacja rzęs

Długie, gęste i zdrowe rzęsy

Długie, gęste i zdrowe rzęsy

Niejedna kobieta chciałaby stać się posiadaczką pięknych i długich rzęs. Najlepiej jak te modelki, które występują w reklamach, zalotnie mrużąc oczy, ozdobione pięknymi rzęsami. Osiągnięcie takiego efektu wcale nie będzie trudne. Nie potrzeba do tego również specjalnych zabiegów. Wystarczy tylko zadbać o odpowiednią, codzienną pielęgnację rzęs, aby te były wciąż w dobrej kondycji.

Na co należy uważać?

Tak kosmetyki do makijażu są koniecznością. Jeżeli jednak kobieta nie chciałby mimowolnie wpływać na pogorszenie kondycji swoich rzęs, powinna zrezygnować z kosmetyków wodoodpornych. Otóż są to produkty, które wymagają nieco mocniejszego pocierania przy zmywaniu make up. Takie działanie za każdym razem osłabia włoski, dlatego należy tego unikać. Zresztą, należy unikać pocierania twarzy. Lepiej przyłożyć wacik z tonikiem do poszczególnych miejsc, odczekać 30 sekund, dzięki czemu będzie można cieszyć się czystą skórą na twarzy. Wielu specjalistów odradza także używania zalotki do rzęs i lokówki.

Sposoby na piękne rzęsy

Czy trudno zadbać o piękne rzęsy? Oczywiście, że nie. Istnieje wiele możliwości. Pomoże w tym:

  • codziennie przeczesywanie rzęs za pomocą specjalnej szczotki lub też od tuszu do rzęs,
  • wcieranie olejku rycynowego (metoda znana już przez starsze pokolenia),
  • wcieranie witaminy E, która dostępna jest w aptekach,
  • wykonywanie okładów z zielonej herbaty na oczy,
  • zażywanie suplementów, które bazują na skrzypie polnym, pokrzywie, biotynie, kwasie hialuronowym.

Warto również pomyśleć o tym, aby zakupić odpowiednią odżywkę do rzęs. Część takich produktów nakłada się bezpośrednio przed makijażem, a część dopiero po, na sam wieczór, przed spaniem. Czy użytkowanie takich odżywek jest trudne? Oczywiście, że nie. Każda kobieta będzie w stanie poradzić sobie z tym wyzwaniem. Nie można jednak zapomnieć o systematyczności. Tylko regularne stosowanie jest w stanie przynieść oczekiwane efekty w postaci długich i pięknych rzęs, jakie staną się ozdobą  każdej pewnej siebie kobiety.

Udostępnij