Pielęgnacja rzęs

6 sposobów dbania o rzęsy

6 sposobów dbania o rzęsy

Każda kobieta chciałaby mieć długie, piękne i mocne rzęsy. Nic dziwnego, zadbane rzęsy dodają wiele uroku całej twarzy. Istnieje kilka sposobów na to, jak dbać o rzęsy. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek, twoje rzęsy będą wyglądały lepiej niż wcześniej

Unikaj sztucznych rzęs

Chcąc mieć piękne i zdrowe rzęsy Powinniśmy unikać doczepiania sztucznych rzęs. Chociaż doczepiane rzęsy w szybki sposób mogą zrobić efekt „wow” na naszych oczach, klej którego używa się do przyklejania rzęs źle wpływa na nasze naturalne rzęsy.

Mądrze używaj tuszu do rzęs


Idealnie byłoby, żeby wcale nie używać tuszu do rzęs. Wiemy jednak, że umiejętnie użyty tusz potrafi podkreślić nasze naturalne rzęsy. Trzeba pamiętać jednak o tym, żeby kupując tusz zwracać uwagę na skład i unikać szkodliwych składników, na przykład alkoholu etylowego, który wysusza rzęsy.

Unikaj pocierania oczu


Trzeba pamiętać o tym, że pocieranie oczu, na przykład podczas robienia demakijażu ma negatywny wpływ nie tylko na skórę wokół oczu, ale także na rzęsy. Nadmierne pocieranie oczu może prowadzić do wypadania twoich naturalnych rzęs.

Wykonuj dokładny demakijaż


Pozostałości tuszu do rzęs lub cienia do powiek mogą prowadzić do wypadania rzęs. Codziennie powinno się wykonać poprawny oraz dokładny demakijaż. Dzięki temu Twoje rzęsy będą w dobrej kondycji.

Zadbaj o zdrową dietę


Nie jest tajemnicą, że zdrowa dieta znacząco wpływa na nasz wygląd zewnętrzny. Dieta bogata w witaminy i minerały ma wpływ również na wygląd naszych rzęs. Możesz również zainwestować w suplementy do włosów i paznokci. W połączeniu ze zdrową dietą pozytywnie wpłynie to na wygląd Twoich rzęs.

Używaj odżywki do rzęs


Użycie odpowiedniej odżywki do rzęs może zmniejszać wypadanie rzęs, stymulować wzrost włosa oraz zachować zdrowy wygląd rzęs. Wybierz odżywkę odpowiednio dopasowaną do swoich potrzeb. Na rynku jest wiele produktów tego rodzaju, na pewno wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba tylko pamiętać o regularnym stosowaniu odżywki. Regularność to klucz do sukcesu.

Udostępnij